ETİEN NH3 500V A.C. gL gG Sigorta Buşonu

Anasayfa Tüm Kategoriler Çift İndikatörlü NH Buşonlu Sigortalar ETİEN NH3 500V A.C. gL gG Sigorta Buşonu

ETİEN NH3 500V A.C. gL gG Sigorta Buşonu

Yeni Nesil Termoset NH Bıçaklı Sigorta Buşonları

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonlarında güvenilirlik ve performans sağlamak için en son teknoloji kullanılır.

Kendine özgün iç bakır tasarımı sayesinde doğru ve güvenli şekilde açma yaparak şebeke de en üst seviyede koruma yapar.

Alçak Gerilim devrelerinin korunmasında en çok kullanılan ürün olan NH Bıçaklı Sigorta Buşonlarımız TS EN 60269, IEC 60269 standartlarına uygunluğunu uluslararası akreditasyona sahip Laboratuvarlarda belgelendirilmiştir.

Ürün Broşürü

 

Üretim

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları, NH00, NH1 ve NH2 boyutlarında üretimi yapılmaktadır. Çift indikatör özelliği sayesinde ürün güvenli olarak tüm A.G. sistemlerinde kullanıma uygundur.

 

NH Sigorta

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları, tekil olarak sigorta altlığı ile kullanılabildiği gibi, Dağıtım panolarında dikey veya yatay sigortalı yük ayırıcıları içerisinde kullanılmaktadır.

 

Tasarım ve Kalite

ETİEN A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları, hassas selektif yapıları ve yüksek kesme yetenekleri nedeniyle, en önemli ve en güvenilir devre koruma cihazlarıdır. Alçak gerilim NH Bıçaklı Sigorta Buşonları bu üstün koruma özellikleri ve ekonomik olmaları nedeniyle alçak gerilim dağıtım şebekelerinde, endüstride, iş yerlerinde ve toplu konutlarda oldukça yaygın kullanılmaktadır.

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları, Ulusal ve Uluslararası standartlara uygun olarak tasarımlanarak üretilmiş ve Standartlara uygunluğu Uluslararası Akreditasyona sahip laboratuvarlarda belgelenmiştir. TEDAŞ-MLZ-/2003-44.B spesifikasyonlarına uygundur. Üretimin her aşamasında Hammadde girişinden, mamul haline gelene kadar, tüm prosesler yetkili teknik personeller tarafından kontrol ve kayıt altında tutulur.

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları, çift indikatörlü olarak üretilirler, çift indikatörlü (Kombi) Sigorta Buşonlarında, Üstü kırmızı boyalı gösterge yayı (indikatör) üst plakaya düz olarak krom nikeltel ile gerdirilir ve gösterge yayının uç kısmı gövde merkezinde bulunan delikte kırmızı olarak görülür. Şebekede oluşabilecek aşırı akım yada kısa devre şartlarında Sigorta açtığında krom nikeltel erir, gösterge yayı boşalır ve yukarı doğru kalkar. Gösterge yayı üst plakada kırmızı olarak görülür. Gövdede ise yay yukarı kalktığı için görülmez. Bu durumda sigortanın attığı anlaşılır. Sigortanın açıp açmadığının tespiti açısından, çift indikatörlü Sigorta Buşonlarının dikey ve yatay sigortalı yük ayıcılarında kullanımı daha uygundur.

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları iç bakır iletken yüzeyleri, erime noktaları uzun ARGE ve deneyler neticesinde şekillendirilerek, kendine has şekil ve formlarda özeltasarımlanmıştır. İç bakır iletken yüzeyler tam otomatik makinada bakır yüzey kesim, lehimleme ve boy kesim proseslerinden geçerek yarı mamul haline gelir. Kontak bıçakları, lama bakır veya bakır alaşımlarından özel şekillendirilir. İletkenliği arttırmak, güç kaybını en aza indirmek üzere bıçak yüzeyleri gümüş kaplama yapılır. Bıçak yüzeylerine, bakır iletkenler hassas punta makinalarında kaynatılmaktadır. Sigorta Gövdesi, aşırı akım ve kısa devre esnasında meydana gelebilen her türlü elektriksel, mekaniksel ve termik zorlamalara karşı dayanıklı Termoset malzemeden üretilmektedir. Gövde markalama işlemi lazer markalama ile yapılmaktadır.

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları, küçük boyutları, düşük güç kayıpları ve yüksek kesme yetenekleri ile TS EN 60269-1 / TS EN 60269-2 ve IEC 60269-1/2 Standardına uygundur.

 

Uygulama Alanları

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları, öncelikle aşırı yüklere ve kısa devre akımlarına karşı kabloların, iletkenlerin ve kendisinden sonra gelen muhtelif cihazların korunması için kullanılır. Ayrıca koruma cihazlarının korunması içinde kullanılırlar.

 

Kesme Aralığı ve Kullanma Aralığı

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları “gG” kesme aralığı ve kullanma aralığına uygun olarak üretilirler.

1. Harf “g” değiştirme elemanlarının (Tam aralıklı kesme kapasiteli değiştirme elemanı); kesme aralığını belirtmektedir.

2. Harf “G” kullanma kategorisini belirtmektedir. Bu harf zaman-akım karakteristiklerini, konvansiyonel süreleri ve akımları, kapıları tam doğrulukla belirlemektedir.

Not: Genel uygulamalarda, “gG” değiştirme elemanlarının karakteristikleri, motor yol verme akımına dayanmaya yeterli olduğunda, bu değiştirme elemanları motor devrelerinin korunmasında sık olarak kullanılmaktadır.


İlgili Standartlar ve Şartnameler

  • TS EN 60269-1
  • TS HD 60269-2
  • TEDAŞ-MLZ-/2003-44.B
  • IEC 60269-1
  • IEC 60269-2
  • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası
  • CE Avrupa Standartlarına Uyumluluk Deklarasyonu
  • Tedaş Şartnamesine uygundur


Selektivite (Seçicilik)

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları TS EN 60269-1, IEC 6069-1 standartlarında belirtilen 1:1,6 değerlerindeki selektivite oranlarına uygun olmakla birlikte aynı zamanda daha hassas ve ekonomik bir değer olan1:1,25 selektivite oranına sahiptir.

ETİEN Yeni Nesil Termoset A.G. NH Bıçaklı Sigorta Buşonları, selektivite tablosuna göre seçim yapılarak tam selektif koruma kolaylıkla sağlanır.1:1,25 oranına göre doğru olarak kademelendirilmiş “gg” işletme sınıfındaki sigortalar, en yüksek kısa devre akımlarında dahi anma akımı değeri en küçük olanı devreyi kesecek şekilde. ayarlanabilir

 

Ürün Sipariş KoduBoyÇalışma Voltajı  (AC)Nominal AkımGüç KaybıKutu AdediKoli AdediKoli Ağırlık
ETN3-0315NH3500 V315A34 W34821 kg.
ETN3-0400NH3500 V400A34 W34821 kg.
ETN3-0500NH3500 V500A48 W34821 kg.
ETN3-0630NH3500 V630A48 W34821 kg.